6 korzyści z prostego projektu strony internetowej

Niektórzy klienci słysząc wyrażenie „prosta witryna internetowa” od razu odrzuca taki projekt. W końcu dlaczego ma być prosta skoro za to płacę? Wiele osób nadal chce animacji, migających gifów, muzyki w tle, tekstów w stylu „witamy na naszej stronie”. Czy jest to jednak dobre rozwiązanie? Zdecydowanie nie, ponieważ strona z wieloma „wodotryskami” nie jest bardziej skuteczna. Prosta konstrukcja witryny ma wiele kluczowych zalet wpływających na komfort przeglądania, pozycjonowanie w Google oraz sprzedaż. 

Proste witryny starają się wyeliminować wszelkie zbędne elementy z kodu, treści i wzornictwa. Dlaczego uproszczenie projektu www jest tak ważne? Poniżej wypisałem kilka najważniejszych zalet.

Zalety prostego projektu strony internetowych

1. Łatwiejsza nawigacja

W prostych stronach odwiedzającemu łatwiej się odnaleźć. Takie miejsca mają mniej stron i sekcji. Poza tym konstrukcja przez użytkownika jest odczuwalna o wiele lepiej. To pomaga znaleźć szybko niezbędne elementy nawigacyjne.

2. Projekt ładuje się z prędkością światła

Im prostszy projekt, tym mniejszy rozmiar używanych plików. Ponadto kod witryny nie jest szczególnie skomplikowany. Pozwoli to uniknąć wielu arkuszy stylów, niektórych plików JavaScript lub wielu innych materiałów, które zwiększają liczbę żądań HTTP. W wyniku tego cała strona zaczyna bardzo szybko działać. Takie witryny zawsze są pozytywnie postrzegane zarówno przez użytkowników, jak i wyszukiwarkę Google.

3. Treść witryny przyciąga uwagę użytkownika

Elementy dekoracyjne nie rozpraszają uwagi użytkownika. Zawartość strony, opis usługi bądź oferty staje się najważniejszy. Badania wykazały, że 79% użytkowników przewija strony www, ale tylko 16% użytkowników przeczyta wszystko od początku do końca. Przejrzysty projekt zwiększa naszą szansę na dotarcie do klienta. Na przykład główna zawartość może być umieszczona w środku strony, to przyciągnie uwagę.

4. Mniej problemów ze stworzeniem – szybsza realizacja strony internetowej

Im prostszy projekt, tym prostszy kod. Jest to logiczne założenie, że opracowanie projektu z prostym układem zajmie mniej czasu. Jeśli chcesz stworzyć stronę internetową, która będzie szybko zrealizowana i zarazem elegancka to rozwiązanie jest dla Ciebie.

5. Kod jest pozbawiony błędów

W prostym kodzie witryny łatwiej znaleźć błędy. Jeśli projekt składa się z 200 arkuszy stylu, różnych podstron i plików JavaScript o wiele łatwiej przeoczyć coś istotnego. Dążyć do uproszczenia kodu należy już od samego początku projektowania. Kod znacznie krótszy to same zalety – witryna jest szybka, ma mniej błędów i lepiej pozycjonuje się w Google. Warto wybrać firmę projektującą strony internetowe Poznań w sposób solidny.

6. Urządzenia mobilne i mniejszy transfer

Coraz więcej osób przegląda internet na urządzeniach mobilnych. Wcześniej wspomnieliśmy, że prosta strona internetowa nie będzie potrzebowała dużych plików, dlatego do jej załadowania wystarczy niewielki transfer danych.

Doskonałe przykłady prostych i skutecznych stron internetowych

 

witrnyny-www-poznan

www.onedaywithoutgoogle.org

poznan-strony-internetowe-projektowanie

designobserver.com

www

www.montylounge.com

5/5 - (3 oceny)