Jeśli chcesz stworzyć rozbudowany internetowy serwis informacyjny na określony temat jak np. lokalny portal, ta opcja jest skierowana właśnie do Ciebie. Mamy doświadczenie przy tworzeniu dużych stron internetowych mających najróżniejsze funkcje m.in. forum, encyklopedia, kalendarze, ogłoszenia, etc.

Stworzony portal będzie oparty na systemie zarządzania treścią, dzięki któremu bez problemu będzie można wprowadzać do niego nowe informacje i działy. System pozwala na dodawanie wielu administratorów projektu, którzy mogą publikować treści w tym samym czasie.

Możliwości są olbrzymie i wszystko zależy od zapotrzebowania klienta. Pracę nad projektem rozpoczynamy od badania potrzeb oraz konkurencji piszącej na ten sam temat. Tworzymy listę wybranych funkcji oraz mapę przyszłej strony.  Po akceptacji wstępnego projektu podpisujemy umowę oraz rozpoczynamy tworzenie projektu graficznego. Poniżej przedstawiamy pełen przebieg prac.

Jak wygląda przebieg prac nad tworzeniem serwisu?

 • 1Planowanie

  W pierwszym etapie planujemy przedsięwzięcie. Za pomocą briefu analizujemy Twoje potrzeby oraz tworzymy wyobrażenie Twojego celu. W tym etapie przyglądamy się również konkurencji zajmującej się tą samą tematyką. Badamy jej mocne i słabe strony. Na podstawie badań spisujemy słowa kluczowe opisujące Twój projekt oraz w przyszłości służące do pozycjonowania strony. Jeśli nie masz wybranej domeny dla portalu pomagamy w jej wyborze. Na końcu przygotowujemy mapę serwisu oraz spis jego funkcji.
 • 2Przygotowanie projektu

  Po etapie planowania rozpoczynamy pracę nad tworzeniem layoutu strony. Po jego skończeniu przedstawiamy efekt pracy oraz w razie potrzeby nanosimy niezbędne poprawki według Twoich sugestii.
 • 3Kodowanie

  Po akceptacji wyglądu serwisu rozpoczynamy przygotowanie kodu. Instalujemy system CMS, wdrażamy potrzebne dodatki i je konfigurujemy, umieszczamy portal na serwerze. Po tych zadaniach rozpoczynamy testowanie oraz sprawdzanie funkcjonalności nowej strony.
 • 4Promocja

  Gdy portal jest już gotowy do działania można rozpocząć jego promocję. Przede wszystkim optymalizujemy stronę pod względem SEO. Poprawiamy jej opisy meta, dodajemy mapę witryny oraz umieszczamy stronę w wiodących wyszukiwarkach i katalogach internetowych. Na etapie końcowym zajmujemy się profilami Social Media oraz w razie zainteresowania rozpoczynamy kampanię Google AdWords.
 

Jakie funkcje może posiadać stworzony portal?

Portal internetowy poza wszystkimi funkcjami jakie ma strona internetowa z systemem CMS oferuje znacznie większe możliwości. Poniżej znajduje się kilka przykładów funkcji, które można wdrożyć i dostosować do Twoich potrzeb.
 

Forum dyskusyjne

W tym miejscu będą trwały dyskusje użytkowników. Fora dyskusyjne są obecnie bardzo popularną formą grup dyskusyjnych w Internecie. Prowadzą je praktycznie wszystkie portale.
 

Kalendarz wydarzeń

W łatwy sposób dodasz informacje o zbliżających się wydarzeniach. Mogą to być koncerty, premiery filmów, książek, etc.
 

Oceń wpis