Bardzo tanie strony internetowe – czy to na pewno recepta na sukces firmy w Internecie?

Każda rozsądna firma powinna myśleć o pojawieniu się w sieci. Niestety wiele z nich wychodzi z założenia, że należy to zrobić najniższym kosztem, gdyż nie warto skupiać się na tym elemencie. Wydają na zaistnienie w sieci „grosze”, bo jedynie 100-200 złotych, ale czy taka strona może zapewnić im sukces?

Nie ma szans na stworzenie porządnej strony internetowej w przedziale do 300 złotych

tania strona internetowaTani projekt najczęściej jest oparty na generatorze, który automatycznie ustawia treść. W końcu autorowi zależy na sprzedaniu sporej ilości projektów, które wykona bardzo szybko i bez niepotrzebnej straty czasu.

Taka strona poza średnim wyglądem jest praktycznie zawsze źle zoptymalizowana, bo nie można zakładać, że autor w tej cenie zajmie się wieloma drobnymi, ale bardzo ważnymi aspektami projektu. Często do tego dochodzi piractwo, a więc brak legalnych zdjęć na stronie, używanie niezakupionych szablonów premium, a nawet plagiaty treści lub nielegalne używanie materiałów.

Firma wydająca tylko 200 złotych na zaistnienie online będzie zadowolona jedynie pod względem finansowym.

Przede wszystkim będzie to mało atrakcyjna strona i źle zoptymalizowana

Poniżej wymieniłem kilka najważniejszych skutków używania źle przygotowanej strony.

 • Strona ma problemy z osiągnięciem wysokiej pozycji w wyszukiwarce.
 • Nie zachęca do przeglądania treści. Ma wysoki stopień odrzutów, co oznacza po prostu, że klienci wchodząc na stronę od razu ją zamykają.
 • W projekcie brak danych strukturalnych, które dają wyszukiwarce wiele istotnych informacji i wyróżniają nasz wpis na tle innych.
 • Strona zrobiona po kosztach najczęściej nie ma wersji na urządzenia mobilne. Obniża to jeszcze bardziej jej pozycję w Google.
 • Brak ikonki favicon. Choć jest to mały szczegół, sprawia, że strona wygląda od razu bardziej profesjonalnie. Jest to jeden z mniejszych czynników, które wpływają na pozycję strony.
 • Nielegalne zdjęcia i skopiowany tekst z innych witryn przede wszystkim źle działa na pozycję w wyszukiwarce. Dodatkowo właściciel takiej strony może mieć problemy prawne. Trudno wyobrazić sobie, by autor strony za około 200 złotych użył legalnych zdjęć z banków fotografii, gdzie za jeden materiał trzeba zapłacić niekiedy nawet 50 złotych.
 • Strona nie wzbudza zaufania klienta i rzuca na Twoją markę złe światło.
 • Brak wsparcia ze strony autora, pomocy i wytłumaczenia najważniejszych kwestii.
 • Brak w projekcie podstawowych elementów jak nagłówki, mapa witryny, opisy meta i title. Wszystkie te elementy wpływają na wygląd strony w wyszukiwarce.
 • Brak statystyk, które pozwolą wyciągać wnioski i obserwować witrynę.
 • Gdy wynajmujemy inną firmę  np. do pozycjonowania strony lub reklam AdWords okazuje się, że projekt nie jest w ogóle dostosowany i trzeba inwestować dodatkowe środki do przystosowania witryny.

Tania strona internetowa może przynieść negatywne skutki dla firmy

Strony internetowe w Poznaniu ma sporo firm i wiele z nich jest świetnie przygotowanych. Trudno będzie przebić się na rynku z projektem przygotowanym na kolanie. Z jednej strony firma zamawiająca oszczędziła pieniądze, bo wydała małą sumę. Z drugiej jednak wyrzuciła je w błoto i zamiast zrobić raz porządny projekt zainwestowała w coś, co nie przyniesie korzyści.

Przygotuje dla Państwa dobrą, profesjonalną stronę internetową w rozsądnej cenie. Zapraszam do współpracy!