Strona www dla translatora

  Strona www dla translatora

  Powyższa strona internetowa została przygotowana dla tłumacza językowego. Witryna została oparta na oprogramowaniu CMS WordPress. W czasie prac zostały wdrożone trzy wersje językowe, a każda z nich działa na oddzielnej domenie. Strona posiada moduł bloga, dzięki któremu w łatwy sposób można dodawać aktualności i nowe treści.

  Po co strona internetowa? Czy tłumacz potrzebuje www?

  Tłumacz przysięgły powinien mieć swoje miejsce w sieci, które pozwala mu reklamować usługi. Dobra strona internetowa to przede wszystkim świetna wizytówka pozwalająca dotrzeć do klientów i zaprezentować ofertę. W dzisiejszych czasach jest to wręcz niezbędne narzędzie marketingowe i szybki sposób na kontakt z klientem.

  Co powinna zawierać strona internetowa dla tłumacza?

  Każda branża ma inne zasady i specyfikę pracy. Z czego więc powinna składać się strona internetowa dla osoby przygotowującej tłumaczenia? Poza standardowymi zakładkami, takimi jak kontakt o mnie czy galeria, warto zastanowić się nad dodatkowymi materiałami na stronę.

  Na pewno warto wdrożyć dział aktualności i bloga, który pozwoli cały czas poszerzać swoją stronę o nowe treści. Czym więcej dobrych materiałów na stronie, tym większa szansa na zdobycie klienta.

  Ponadto warto się chwalić zarówno referencjami, jak i certyfikatami. Dlatego taka witryna powinna mieć dział Referencji.

  Aby ułatwić kontakt z klientami zaleca się wdrożyć mocniej rozbudowany formularz kontaktowy, który pozwoli przedstawić jak najdokładniej klientowi, to czego potrzebuje, a nawet podesłać od razu tekst do tłumaczenia. Umożliwi to szybkie przygotowanie wyceny oraz wysłanie odpowiedzi klientowi.

  Jeśli zależy Ci na klientach biznesowych, warto także pojawić się w serwisie Linkedin i podpiąć pod witrynę linka do swojego profilu. Oczywiście ważne są również inne profile w social media jak np. Facebook czy Instagram, dlatego zawsze warto znaleźć czas na ich prowadzenie.

  Jeśli jesteś tłumaczem językowym i chciałbyś mieć własną stronę internetową zapraszam do kontaktu. Współpracuję z klientami z całej Polski.