Popraw stronę www

Popraw stronę www

Od dziś zaczynamy specjalny cykl, krótkich ale treściwych wpisów z poradami na temat stron internetowych i sklepów www. Od jakiegoś czasu treści te pojawiały się na naszym profilu w serwisie Instagram oraz Facebooku, a od dziś będą także na blogu.

Strony internetowe i sklepy www to temat rzeka. Konkurencja praktycznie w każdej branży jest duża, a czasami drobne rzeczy, które można zrobić w 5-10 minut potrafią pomóc firmie w osiągnięciu lepszego rezultatu. Porady właśnie będą skupiać się na takich „drobiazgach” na które warto zwrócić uwagę, a nie zawsze się to robi. Porada nr. 1 skupia się na ważnym darmowym narzędziu:

Google Search Console to usługa, która ułatwia monitorowanie strony internetowej. Najważniejszą korzyścią ze zgłoszenia witryny do tego narzędzia jest szybsza i dokładniejsza indeksacja treści z naszej witryny w wynikach wyszukiwania.

Poza tym dzięki niemu zobaczysz czy witryna ma jakieś istotne problemy, które przeszkadzają w jej działaniu (blokady, zarażenie wirusem, złe linki).

Dodatkowo Google Search Console:

  • Do Google Search Console można zgłosić mapę strony, która ułatwi Google umieszczenie witryny w wyszukiwarce.
  • Istnieje możliwość sprawdzenia jak Google widzi stronę i czy dobrze zaczytuje dane.
  • Sprawdzisz po jakich hasłach wchodzą na nią klienci i o czym warto pisać.
  • Zobaczysz linki prowadzące do witryny.

Posiadasz już swoją stronę internetową? Możemy ją dla Ciebie zrobić! Zapraszamy do przejrzenia naszej oferty na strony internetowe oparte na systemie WordPress.